עריכה מרחוק מאפשרת לאנשים מורשים לערוך את היישומים של משתמש גריד 3 מבלי להתחבר באופן פיזי למחשב או לטאבלט. בפרט, הורים ואנשי מקצוע יכולים להשתתף בפיתוח היישומים גם מרחוק.

ניתן לערוך מרחוק רק יישומים השייכים למשתמש שהגדיר חשבון Smartox וחיבר אותו לחשבון Dropbox (ראה את דף ההסבר על הגדרת חשבונות). 

לפני שמתחילים

  1. וודא שגירסת גריד 3 במחשב שלך וגירסת גריד 3 במחשב של המשתמש מעודכנות.
  2. לצורך עריכה מרחוק צריך שתי כתובת דואר אלקטרוני – האחת למחשב של המשתמש והשניה למחשב שלך. בנוסף, נדרש חשבון דרופבוקס המקושר לכתובת הדואר האלקטרוני של המשתמש. 
  3. נדרש רישיון גריד 3 שהופעל במחשב של המשתמש.

הכנת המחשב של המשתמש

  • ודא שלמשתמש אותו רוצים לערוך, מוגדרים חשבון Smartbox וחשבון דרופבוקס.
  • הכנס לאזור הגדרת החשבונות והתחבר לחשבון Smartbox.
  • אם חשבונות אלה אינם מוגדרים, הגדר אותם, באזור הגדרת החשבונות (ראה את דף ההדרכה המתאים).
  • כאשר הכול מוגדר, היכנס ל-"הגדרות" ==> "חשבונות" ==> "אנשים המורשים לעריכה מרחוק" והכנס את כתובת האימייל של האדם שלו תרצה לתת זכויות עריכה מרחוק. 
  • עתה ניתן לבחור באפשרות אנשים מורשים לעריכה מרחוק ולהגדיר מי מורשה לערוך את היישומים של המשתמש. הקלד את כתובת בדואר האלקטרוני של מי שברצונך לתת לו הרשאה לערוך את היישומים, והקש על הכפתור הוספה. 
  • באופן אוטומטי ישלח לאותו אדם אימייל מ – Smartbox, והוא יוכל להתחיל בעריכה מרחוק.
  • אם אין לאדם המוזמן לעריכה חשבון Smartbox, תשלח אליו הודעת דואר אלקטרוני (באופן אוטומטי) והוא יוזמן ליצור חשבון כזה.

הכנת המחשב של העורך מרחוק

1. גריד 3 חייב להיות מותקן במחשב, אך לא נדרש רישיון.
2. לאחר הפעלת התוכנה בחר באפשרות עריכה מרחוק מצד ימין. אם מוצג מסך היישומים ניתן לבחור באפשרות עריכה מרחוק בשורת התפריט.

3. עתה עליך להתחבר לחשבון Smartbox שלך, עם כתובת המייל שלך ועם הסיסמה שהגדרת.

4. במסך שנפתח תראה את כל החשבונות של משתמשי גריד 3 שאישרו לך לערוך את היישומים שלהם. הקש על החשבון אותו ברצונך לערוך ולאחר מכן על הכפתור פתיחה בפינה השמאלית התחתונה של המסך וכל היישומים בחשבון זה יורדו למחשב שלך.

ביצוע שינויים

1. תוכל לראות ולערוך כל יישום בצורה הרגילה. כאשר תצא ממצב עריכה ותשמור את השינויים, תוכל לראות סמל של סנכרון ליד שם המשתמש וליד כל יישום שמתעדכן. 
כל שינוי אותו בצעת ישלח למחשב של המשתמש ותוצג לו הודעה שהלוחות השתנו. בפעם הבאה בה המשתמש יפתח את היישום תוצג בפניו הגירסה המעודכנת.
2. ליציאה מצב עריכה מרחוק בחר באפשרות הפסקת עריכה מרחוק בצד שמאל של שורת התפריט.

* טיפ

אין צורך לרכוש את גריד 3 בשביל לערוך מרחוק. פשוט הורד את התוכנה לתקופת ניסיון, ואפשרות העריכה מרחוק תישאר זמינה גם לאחר תום התקופה.